Forum GLASSgnawer Strona Główna GLASSgnawer
homo homini lupus est ;]
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

klimatyzacja wentylacja

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum GLASSgnawer Strona Główna -> Starcraft
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jacko
Cliath


Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 50

PostWysłany: Sro Lut 22, 2012 19:52    Temat postu: klimatyzacja wentylacja Odpowiedz z cytatem

Proliferacja, rozmnażanie się, bujny rozrost, rozprzestrzenianie się, odradzanie się. W biologii mnożenie się komórek.
Moze byc. Musi byc. Dalej nie chce mi sie szukac, ale generalnie pasuje do tego, co chcialem powiedziec, zwlaszcza w odniesieniu do muzyki popularnej.
mediatyzacja :
Słownik Wyrazów Obcych, Wydawnictwo Europa
jedno ze znaczen: filoz. działanie służące zapośredniczaniu między dwoma pojęciami, bytami, zjawiskami; w dialektyce Hegla: kategoria ontologiczna i logiczna opisująca proces kierowania się „ja” ku sobie samemu przez negocjację tego, co inne; kształtowanie się pojęcia (stanu) pośredniczącego między skrajnymi pojęciami (stanami).
w sumie pasuje doklimatyzatory Warszawa optymalną sprawność pracownika natomiast klimatyzacja w mieszkaniu czy domu zapewnia prawidłowe funkcjonowanie oraz wypoczynek. W dużych miastach takich jak Warszawa klimatyzacja zapewnia również czyste powietrze higienicznie niezbędne dla każdego człowieka. Nasza firma jest w stanie wyselekcjonować dla Państwa najlepsze i najbardziej sprawdzone systemy klimatyzacyjne na rynku. Firma zaproponuje Państwu sprzedaż oraz profesjonalny montaż markowych produktów takich producentów klimatyzacji jak SAMSUNG, DAIKIN. Większość klientów poleca naszą firmę swoim odbiorcom, zaprzyjaźnionym firmom systemy klimatyzacji oraz znajomym. Dzieję się tak ponieważ stawiamy na najwyższa jakość nie tylko klimatyzatorów ale przede wszystkim montażu. Klimatyzacja u nas to kompleksowa usługa - doradztwo, projekt, dostawa, montaż, gwarancja, serwis. Firma jest firmą handlowo-usługową, działającą w branży klimatyzatorowy klimatyzacyjnej, wentylacyjnej i chłodniczej. Na rynku polskim rozpoczęliśmy działalność od marca 2003 roku, jednakże nasze korzenie sięgają lat dziewięćdziesiątych kiedy to zdobywaliśmy doświadczenie jako kadra zarządzająca w innych firmach.
Cele jakie sobie postawiliśmy na początku separator tłuszczu naszej drogi, to profesjonalne świadczenie usług w zakresie klimatyzacji, wentylacji i chłodnictwa z zachowaniem elastyczności w stosunku do klienta. Stała współpraca z wieloma biurami architektonicznymi, separatory firmami budowlanymi oraz podwykonawcami jak również stale powiększająca się grupa naszych klientów indywidualnych pozwala nam stwierdzić iż osiągnęliśmy ten cel.
Posiadamy autoryzację na sprzedaż i serwis urządzeń klimatyzacyjnych wiodących firm światowych. Dzięki temu oferujemy naszym klientom tylko najlepsze i sprawdzone produkty z branży klimatyzacyjnej i chłodniczej. Jednocześnie stale podnoszone wysokie kwalifikacje naszych pracowników gwarantują jak najlepsze wykonanie zleconych projektów i zadań, co ma potwierdzenie w opinii naszych klientów i odbiorców.
Ogólny zakres naszych usług:
szeroka oferta w zakresie nowoczesnych systemów klimatyzacyjnych (split, multisplit, systemy kanałowe, systemy modułowe)
kompetentne doradztwo w zakresie doboru systemu i urządzeń klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i chłodniczych.
kompleksowe montaże systemów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych
modernizacje istniejących systemów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych
udzielanie gwarancji na sprzedane i zainstalowane systemy
szkolenia klientów z zakresu obsługi instalowanych systemów
prowadzenie serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego urządzeń klimatyzacyjnych

Obok tradycyjnych metod odgrzybiania i dezynfekcji układu klimatyzacji proponujemy Państwu nową, profesjonalną metodę czyszczenia i dezynfekcji klimatyzacji za pomocą ultradźwięków. Nowoczesne urządzenie ultradźwiękowe Refresh-o-mat wytwarza ultradźwięki o dużej częstotliwości (1.7 MHz) i rozpyla substancję czynną o średnicy 5 mikronów. Tak rozpylona substancja wypełnia wnętrze klimatyzacji oraz przedostaje się do kanałów powietrznych, wentylacyjnych i omywa cały parownik klimatyzacji. Urządzenie i zastosowany środek do odkażania i dezynfekcji układów klimatyzacji, pozwala na dogłębne i skuteczne oczyszczenie kanałów powietrznych oraz parownika klimatyzacji min. z grzybów, pleśni, bakterii i wirusów wydzielających nieprzyjemne zapachy z klimatyzacji oraz powodujące stany chorobowe i alergie. Do odkażania i dezynfekcji układów klimatyzacji stosowany jest środek Refresh, natomiast do odświeżania wnętrz pojazdów środek Car Refresh. Środek ten usuwa i eliminuje nieprzyjemne zapachy powstałe w wyniku palenia tytoniu, emisji plastiku, przewożenia zwierząt, żywności itp. Środek roztacza przyjemną woń i na długo odświeża wnętrze pojazdu!
Cały proces klimatyzacji przebiega w trzech etapach i trawa około 2,5 godziny
W ostatnim czasie bardzo popularnym sposobem na odgrzybianie układu A/C stało się ozonowanie. Metoda ta opiera się na wykorzystaniu naturalnego składnika środowiska którym jest ozon.
Czym jest ozon?
Ozon jest nietrwałym związkiem 3 montaż wentylacji atomowego tlenu. Charakterystyczny zapach powietrza po burzy to właśnie ozon. Ozon jest bardzo nietrwałą cząsteczką i dąży do utlenienia wiec pozbycia się jednego z atomów tlenu, poprzez połączenie się z innym atomem i utlenienie go.
Właśnie to zjawisko utleniania ma tak mocne właściwości dezynfekcyjne w klimatyzacji Ozon utlenia wszelkie grzyby, pleśń, bakterie oraz nieprzyjemne zapachy. Jest to jedna z najstarszych i najskuteczniejszych metod dezynfekcji.
Dzięki ozonowi jednocześnie dezynfekowany jest układ A/C oraz odświeżane wnętrze pojazdu. Urządzenie CLMA produkcji włoskiej firmy IAM zapewnia doskonale dopasowaną ilość wytwarzanego ozonu, tak aby nie uszkodzić tapicerki ani innych elementów pojazdu.
Taki sposób odgrzybiania i dezynfekcji układu klimatyzacji jest „zdrowy” gdyż wykorzystujemy wówczas siły natury.

Z powodzeniem realizujemy wszystkie zagadnienia z wentylacji klimatyzacji. Specjalizujemy się w obróbce powietrza świeżego i zużytego, zapewniając w wentylowanych pomieszczeniach komfort cieplny. Potrafimy nadać powietrzu odpowiednie parametry temperatury, ciśnienia i wilgotności oraz czystości o dowolnej wymaganej dokładności (także klimatyzacja precyzyjna). Dzięki zastosowaniu rekuperacji (odzysku ciepła) osiągamy niższe koszty eksploatacyjne projektowanych układów. Za pomocą sieci kanałów nawiewno-wywiewnych jesteśmy w stanie doprowadzić powietrze do dowolnego pomieszczenia (strefy), zapewniając wygodę i przyjemność użytkowania biur, mieszkań, sklepów lub procesów produkcyjnych w przemyśle. Wszystko to oczywiście zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami, we współpracy z architektami i technologami, przy zachowaniu estetyki i szybkiego,kulturalnego montażu klimatyzacji.
Nasza następna oferta dla Państwa to klimatyzacja samochodowa. Firma zajmuje się instalacją oraz serwisem klimatyzacji samochodowych do wszystkich marek samochodów osobowych i dostawczych. Klimatyzacja samochodowa ma bardzo duze znaczenie zarówno dla podrózujących samochodem jak i przewozonych produktów czy towarów.

Sprowadzamy na życzenie klienta wybrane urządzenia wszystkich dostępnychproducentów klimatyzacji. Fachowość oraz doświadczenie pozwalają nam na obsługę Państwa według najlepszych, europejskich standardów. Nasza kadra posiada niezbędne kwalifikacje oraz wiedzę potrzebną do spełnienia Państwa oczekiwań. Posiadamy również cały potrzebny sprzęt do obsługi flot samochodowych.

Aby klimatyzacja samochodowafunkcjonowała poprawnie potrzebne są coroczne przeglądy instalacji. W ramach przeglądów klimatyzacji wykonujemy następujące usługi:

- Odkażanie montaż instalacji klimatyzacji
- Wymianę filtra przeciwpyłowego
- Oczyszczanie skraplacza
- Kontrolę podzespołów
- Sprawdzanie parametrów pracy urządzenia
- Sprawdzenie ciśnienia w układzie
- Dopełnianie czynnikiem chłodniczym

(UWAGA ! PROMOCYJNY PRZEGLĄD KLIMATYZACJI SAMOCHODOWEJ W CENIE 170 PLN BRUTTO NIE UWZGLĘDNIA WYMIANY FILTRA PRZECIWPYŁOWEGO)


 szeroka oferta w zakresie nowoczesnych systemów klimatyzacyjnych (split, multisplit, systemy kanałowe, systemy modułowe)
 kompetentne doradztwo w zakresie doboru systemu i urządzeń klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i chłodniczych.
 kompleksowe montaże systemów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych
 modernizacje istniejących systemów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych
 udzielanie gwarancji na sprzedane i zainstalowane systemy klimatyzacji
 szkolenia klientów z zakresu obsługi instalowanych systemów
 prowadzenie serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego urządzeń klimatyzacyjnych
 serwis i czyszczenie klimatyzacji
Podejmiemy się każdego zlecenia.
Z powodzeniem realizujemy wszystkie zagadnienia z wentylacji. Specjalizujemy się w obróbce powietrza świeżego i zużytego, zapewniając w wentylowanych pomieszczeniach komfort cieplny. Potrafimy nadać powietrzu odpowiednie parametry temperatury, ciśnienia i wilgotności oraz czystości o dowolnej wymaganej dokładności (także klimatyzacja precyzyjna). Dzięki zastosowaniu rekuperacji (odzysku ciepła) osiągamy niższe koszty eksploatacyjne projektowanych układów. Za pomocą sieci kanałów wentylacyjnych nawiewno-wywiewnych jesteśmy w stanie doprowadzić powietrze do dowolnego pomieszczenia (strefy), zapewniając wygodę i przyjemność użytkowania biur, mieszkań, sklepów lub procesów produkcyjnych w przemyśle. Wszystko to oczywiście zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami, we współpracy z architektami i technologami, przy zachowaniu estetyki i szybkiego, kulturalnego montażu klimatyzacji.
klimatyzacja Warszawa ,
Zasadę działania separator SEKO-W koalescencyjnego przedstawia poniższy schemat- separator SEKO-TW są urządzeniami przepływowymi, w których następuje wydzielenie zarówno lżejszych od wody substancji ropopochodnych jak separator SEKOT-PSC , i cięższej od wody zawiesiny. Na wlocie wyposażonym w deflektor znajduje się osadnik, służący do zatrzymywania zawiesiny łatwo opadającej. Następnie ścieki poprzez kratę rzadką wpływają do komory wlotowej, kierującej ścieki do wkładu wielostrumieniowego, umieszczonego w dolnej części komory koalescencyjnej. We wkładzie wielostrumieniowym o przepływie współprądowym następuje koalescencja cząstek substancji ropopochodnych i ich wypływanie w postaci kropli na powierzchnię oraz sedymentacja części zawiesiny i jej opadanie do przestrzeni podfiltrowej. Następnie ścieki wpływają poprzez zasyfonowy odpływ separator SELKO-T wyposażony w automatycznie zamknięcie pływakowe (zamykające się w chwili przepełnienia zgromadzonymi substancjami ropopochodnymi) do odbiornika naturalnego lub kanalizacji. Korpusy separator FETT-T wykonywane są z: żeliwa szarego, betonu, stali powlekanej farbami termoutwardzalnymi, tworzyw sztucznych. Separatory FETT-TPSC koalescencyjne muszą być poprzedzone odpowiedniej wielkości osadnikami wstępnymi. W przypadku większych zlewni stosuje się przed separatorem FETT-PU, zbiorniki retencyjno-akumulacyjne wyposażone w odpowiednią armaturę regulującą, która to dozuje określony z góry dopływ ścieków do separatora (powierzchniowe regulatory dopływu). Każdy separator STH-T zarówno grawitacyjny jak i koalescencyjny musi posiadać urządzenia zabezpieczające, które w sposób automatyczny, bez ingerencji człowieka zamykają odpływ ścieków z separatora, po uzyskaniu maksymalnej pojemności przetrzymania. Pojemność ta jest różna dla różnych typów separatorów.
Zamknięcie automatyczne separatora STH-TPSC jest bardzo istotne, ponieważ wymusza konserwację separatora oraz w przypadku nagłego wycieku oleju zawór natychmiast zamyka odpływ, co całkowicie zapobiega skażeniu odbiornika.
Separator działa podobnie jak filtr. Zatrzymuje wszystko, co trafia do odkurzacza. Worek separatora może być wykonany z papieru (jednorazowy) lub tkaniny (trzepiemy co pewien czas, jak worki dawnych odkurzaczy). Możemy się również spotkać z tzw. separatorami odwróconymi. Są to worki osadnik TRAP-P, przez które przepływa powietrze zawierające kurz.
Po wyłączeniu silnika, gdy przestaje działać siła odśrodkowa, kurz opada z worka do zbiornika. Ciekawym rozwiązaniem jest separator wodny, TRAP-B – osadniki zawiesin który tuż przed jednostką centralną spryskuje wodą zanieczyszczone powietrze a osad gromadzi w zbiorniku.
Po napełnieniu zbiornika zawartość jest automatycznie odprowadzana do kanalizacji, zatem jest to urządzenie całkowicie samoobsługowe, wymaga jednak doprowadzenia do niego instalacji wodnej i kanalizacyjnej.
Specjalne separatory (instalowane między TRAP-EL – osadniki zawiesin wężem a gniazdem) pozwalają na używanie funkcji „mokrych”, jak pranie dywanów, separatory koalescencyjne SEKO-P osuszanie mokrych powierzchni, mycie okien. Dzięki innemu separatorowi wybierzemy popiół z kominka nie rozpylając SEKOT-ELSC – separatory koalescencyjne ani odrobiny we wnętrzu domu.
Separatory lamelowe należą do jednych z najczęściej montowanych urządzeń. Poprzedzone są zwykle osadnikami. Oczyszczanie ścieków separator FETT-STH
następuje w komorze separacji i uzyskuje się dzięki wykorzystaniu zjawiska flotacji i sedymentacji poprzez skierowanie poziomego przepływu wód przez sekcje lamelowe, Często stosowanym typem separatora jest separator koalescencyjny z tzw." wkładem gąbkowym" wykonanym z tworzywa olejowfilowego. Podobnie jak we wcześniej przedstawionych typach separatorów oczyszczanie ścieków następuje przez wykorzystanie zjawiska separator Reko-t sedymentacji i flotacji. Te dwa procesy wspomagane są koalescencją która zachodzi podczasA ja to sobie myślę, że wszyscy się zmieniają. Kompozytorzy nie są tu żadnym wyjątkiem; tyle że, tak jak i inni artyści, zostawili ślad tego zmieniania się – o tyle dla nas widoczny, że patrzymy nań z odległej perspektywy. Ktoś współczesny danemu kompozytorowi i będący z nim na codzień mógłby tego aż tak wyraźnie nie dostrzegać. Poza tym to poszukiwanie czegoś nowego jest wpisane w samo zjawisko twórczości, więc umiejętność wyrwania się może być postrzegana jako atut sam w sobie. Zaś mamy do czynienia z ewolucją, a nie rewolucją, ponieważ ta druga jest znacznie trudniej dostępna luzkiej osobowości – chyba jako zmiana chorobowa lub silnie traumatyczna. przepływu ścieków przez wkład wykonany ze specjalnego materiału na powierzchni której małe separator reko-w krople olejowe tworzą większe skupiska i flotują ku powierzchni ścieków. W separatorze tej konstrukcji ważnym elementem jest pływak zamykający odpływ z urządzenia gdy objętość zgromadzonych cieczy lekkich osiągnie maksymalną wartość.
ewolucji tworczej na drodze z punktu A do punktu B w tworczosci artysty („kształtowanie się pojęcia (stanu) pośredniczącego między skrajnymi pojęciami (stanami)”) – kazdy utwor ilustruje owe stany, ktore mozna uznac za posrednie. Dodatkowo, z reguly osobnicy utalentowani tworczo maja „ja” skierowane ku sobie.
A tak naprawde: w moim otoczeniu jezykowym mediatisation oznacza decydujacy udzial srodkow spolecznego przekazu w popularyzacji danego wydarzenia, zjawiska, faktu, itp. Jak widac zapozyczylem zywcem z potocznego francuskiego, ktory slysze na codzien. Takich kfi-pro-kfo bedzie z pewnoscia wiecej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama


Wysłany: Sro Lut 22, 2012 19:52    Temat postu:

Powrót do góry
jacko
Cliath


Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 50

PostWysłany: Sro Lut 22, 2012 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja to sobie myślę, że wszyscy się zmieniają. Kompozytorzy nie są tu żadnym wyjątkiem; tyle że, tak jak i inni artyści, zostawili ślad tego zmieniania się – o tyle dla nas widoczny, że patrzymy nań z odległej perspektywy. Ktoś współczesny danemu kompozytorowi i będący z nim na codzień mógłby tego
Pamiętając o tych trzech prostych zasadach oraz o rozsądnym korzystaniu z urządzeń klimatyzacyjnych , możemy cieszyć się komfortem termicznym w upalne dni bez narażania własnego zdrowia.
OSUSZANIE
Podczas chłodzenia klimatyzator osusza powietrze, ma to wpływ zarówno na podwyższenie poczucia komfortu jak i ograniczenie wzrostu zanieczyszczeń, pleśni i grzybów (właściwy poziom wilgotności ogranicza lub zatrzymuje wzrost zanieczyszczeń i pleśni). Optymalna wilgotność zapewnia również dłuższą żywotność domu i urządzeń.

Nasza firma oferuję pełną gamę urządzeń klimatyzacji w segmencie mieszkaniowym.
Charakteryzują się one klimatyzacyjną nowoczesną linią , jednocześnie tak zaprojektowaną aby pasowały do każdego rodzaju wnętrza. Produkty te posiadają zaawansowane systemy filtracji przy jednoczesnym niskim poborze energii elektrycznej i cichej pracy.
Nasze klimatyzatory zapewniają odpowiedni klimat w mieszkaniu i to nie tylko w oparciu o możliwość kontrolowania parametrów powietrza. Jego wysoka jakość zapewniona jest poprzez wiele stopni filtracji, wstępne uzdatnianie, usuwanie drobnych cząstek, wirusów, bakterii, alergenów lub też całkowite oczyszczanie. Korzyści finansowe zapewnia filtracja elektrostatyczna: brak wydatków na części zamienne.

W segmencie możemy wyróżnić następujące typy urządzeń klimatyzacyjnych :

SPLIT – ścienne , kompaktowe , płaskie eleganckie przeznaczone do lokalizacji mieszkaniowych lub mniejszych lokalizacji komercyjnych.
Proponujemy Państwu urządzenia klimatyzacyjne renomowanych firm w dogodnych cenach.

W swojej ofercie posiadamy klimatyzatory firm Toshiba, Carrier, Mitsubishi, Fuji Electic.

Klimatyzacja, proponuje Państwu profesjonalny dobór klimatyzatorów , montaż oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Zatrudniane przez nas ekipy instalacyjne klimatyzacyjne posiadają długoletnią praktykę w montażu i serwisowaniu urządzeń klimatyzacyjnych. Nasze ekipy monterskie uczulone są na pozostawianie po sobie czystości.

Klimatyzatory oferowanych firm posiadają wszystkie wymagane certyfikaty: energetyczne, ekologiczne, elektryczne oraz bezpieczeństwa.

Pompa ciepła powietrze-woda, jest źródłem ciepła nie tylko dla całego domu.
Nie tylko możemy ją włączyć w system centralnego ogrzewania (ogrzewanie podłogowe lub tradycyjne podokienne) to również system dostarczający nam ciepłej wody użytkowej do kuchni i łazienki. To również możliwość podłączenia systemu klimatyzacji, wentylacji lub rekuperacji w naszym domu.
Pompa ciepła powietrze-woda jest systemem bardzo prostym w montażu, nie wymagającym żadnych dodatkowych nakładów inwestycyjnych.
Inwestycja w ten układ klimatyzacji nie wymaga stałej obsługi, dodatkowego miejsca na przechowywanie zapasów paliwa stałego, podłączeń gazowych lub inwestycji w montaż zbiorników na paliwo gazowe czy płynne.
Unikamy okresowych przeglądów instalacji klimatyzacji, grzewczej, kominowej, kłopotów z ubezpieczeniem posesji.
Wszystkich zmian dotyczących oczekiwanej temperatury dokonujemy za pomocą pilota zdalnego sterowania.
Instalując system powietrze-woda dbamy również o środowisko (brak emisji szkodliwych substancji do atmosfery, brak odpadów stałych powstających w trakcie spalania paliw stałych),
To również komfort, niezależność i wymierne korzyści ekonomiczne.


Zgodnie z europejską normą PN-EN 858, separatory substancji ropopochodnych przeznaczone są do oddzielania cieczy lekkich z wody. Urządzenia separatorów te stosowane są w oczyszczaniu ścieków deszczowych, roztopowych i technologicznych przed prowadzeniem do kanalizacji lub innego odbiornika. Natomiast zgodnie z europejską normą PN-EN 1825 separatory tłuszczowe stosowane są do podczyszczania ścieków technologicznych w gastronomii.

Separatory lamelowe dobiera się na przepływ nominalny i/lub maksymalny (10-krotnie większy). Przy przepływie ma zakładaną sprawność. Dopuszczany przepływ maksymalny jest bezpiecznym natężeniem przepływu dla separatora i zanieczyszczeń w nim zgromadzonych.

Natomiast separatory koalescencyjne dobiera się tylko na przepływ nominalny. W przypadku możliwości przekroczenia przepływu nominalnego w separatorze koalescencyjnym należy zabezpieczyć go stosując przelew zewnętrzny lub dobierać go na przepływ maksymalny (najlepsze rozwiązanie dla środowiska, ponieważ oczyści całą strugę przepływających ścieków).

Najczęstsze zastosowanie separatorów substancji ropopochodnych (lamelowych i koalescencyjnych) Separator posadawiany na gruntach nośnych nie wymaga przygotowania specjalnego fundamentu, a dno wykopu przygotowuje się wykonując podbudowę (beton B-10 grubości 10 cm albo dobrze zagęszczona warstwa żwiru lub innego gruboziarnistego gruntu niespoistego grubości ok. 20 cm). W przypadku występowania w poziomie posadowienia gruntów nienośnych separatorów sposób posadowienia wymaga odrębnego opracowania projektowego.

Na odpowiednio przygotowanym podłożu, forum klimatyzacja rzędnych, należy ustawić urządzenie, podłączyć rury, zamontować niezbędne kręgi nadbudowy i pokrywę, a następnie zasypać wykop starannie zagęszczając. W przypadku występowania wód gruntowych nieagresywnych, elementy betonowe nie wymagają stosowania zewnętrznej izolacji separatorów przeciwwilgociowej. W przypadku posadowienia Separatora w gruntach nienośnych lub nawodnionych wymagane jest sprawdzenie warunków stateczności.

Jest młodą dynamicznie rozwijającą się firmą w branży klimatyzacyjnej. Największym atutem firmy są usługi klimatyzacyjne świadczone na najwyższym poziomie, mamy dużo sukcesów i jeszcze większe aspiracje. Przekonali się o tym Ci, którzy nam zaufali. Różnorodność Klientów to również różnorodność zleconych zadań. Do każdego podchodzimy indywidualnie. Dzięki młodemu i kreatywnemu zespołowi, jesteśmy w stanie sprostać każdemu wyzwaniu klimatyzacji, jakie stawiają przed nami Klienci. Ciągle się rozwijamy, żeby zapewnić Państwu minimum kosztów i maksimum zadowolenia z naszych usług.
Dlaczego warto mieć klimatyzacje ?
Nowoczesne urządzenia klimatyzacyjne zapewniają nie tylko schładzanie czy podgrzewanie powietrza, ale również dzięki specjalnym filtrom oczyszczają je z nieprzyjemnych zapachów, kurzu domowego, roztoczy, zarodników pleśni, dymu papierosowego. Przez co nasze otoczenie staje się bardziej przyjazne, szczególnie dla ludzi cierpiących na Alergię. Aby klimatyzacja spełniała swoja rolę należy dbać o jej odpowiednie utrzymanie poprzez regularne czyszczenie i odgrzybianie.
Serwis urządzeń klimatyzacyjnych obejmuje:

czyszczenie filtrów
czyszczenie gruntowne parownika, skraplacza
pomiar i regulacje ciśnienia freonu i ewentualne uzupełnienie
sprawdzenie szczelności połączeń freonowych
pomiar sprawności elektrycznej klimatyzacji
pomiar wydajności chłodniczej
test pracy urządzenia z zakresu temperatury i ciśnienia
sprawdzenie zabezpieczeń
sprawdzanie drożności odpływu skroplin
Firma w trosce o prawidłowe funkcjonowanie urządzeń oferuję:
naprawy
przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne klimatyzacji
W przypadku podpisania umowy serwisowej zagwarantujemy:

regularną opiekę poprzez regularne przeglądy
szybki serwis w razie powstania awarii
krótki czas napraw klimatyzacji
telefoniczne udzielanie porad, wskazówek oraz dyspozycyjność - 24h
zmniejszenie kosztów napraw i konserwacji
Do kompletu dodałabym jeszcze: preponderacja i rewindykacja – terminy tak natrętne w jednym z tomów Historii Polski (tzw. autorów krakowskich), że doprowadzały do histerycznego śmiechu (zmuszonych ‘zgłębiać’ to dzieło). Że nie pasują do dzisiejszego tematu? Nic nie szkodzi… A w zasadzie – czemu nie pasują? Jeden już mi pasuje… o, drugi też!
Co do adremu – w trakcie lektury wpisu pomyślałam o Haydnie i Gesualdo… obaj są. Więc idę podumać w kąciku nad erudycją ‘na zawołanie’ Pani Gospodyni I może tego Skriabina też musnę (okropne zaległości mam na froncie wschodnim
Oferując systemy klimatyzacyjneczołowych światowych producentów zapewniamy najwyższy komfort i najwyższy standard samopoczucia dla Państwa i wiemy, iż dzięki temu wszyscy nasi klienci są w pełni usatysfakcjonowani z wyboru . W dzisiejszych czasach klimatyzacja jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania zarówno w miejscu pracy jak i mieszkaniu czy środkach transportu. Korzystanie z klimatyzacji w biurze powoduje aż tak wyraźnie nie dostrzegać. Poza tym to poszukiwanie czegoś nowego jest wpisane w samo zjawisko twórczości, więc umiejętność wyrwania się może być postrzegana jako atut sam w sobie. Zaś mamy do czynienia z ewolucją, a nie rewolucją, ponieważ ta druga jest znacznie trudniej dostępna luzkiej osobowości – chyba jako zmiana chorobowa lub silnie traumatyczna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jacko
Cliath


Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 50

PostWysłany: Sro Lut 22, 2012 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do kompletu dodałabym jeszcze: preponderacja i rewindykacja – terminy tak natrętne w jednym z tomów Historii Polski (tzw. autorów krakowskich), że doprowadzały do histerycznego śmiechu (zmuszonych ‘zgłębiać’ to dzieło). Że nie pasują do dzisiejszego tematu? Nic nie szkodzi… A w zasadzie – czemu nie pasują? Jeden już mi pasuje… o, drugi też!
Co do adremu – w trakcie lektury wpisu pomyślałam o Haydnie i Gesualdo… obaj są. Więc idę podumać w kąciku nad erudycją ‘na zawołanie’ Pani Gospodyni I może tego Skriabina też musnę (okropne zaległości mam na froncie wschodnimUtwory na zamowienie czy bez zamowienia ?
Ciekawe bylyby porownania, ile „arcydziel” powstalo na zamowienie
a ile bez zamowienia ?
Bo zawodowy kompozytor musi z czegos zyc.
Szacuje, ze wiecej wartosciowych powstalo bez zamowien,
ale dzieki
Proponujemy Państwu szeroka gamę urządzeń klimatyzacyjnych przyjaznych użytkownikowi klimatyzacji wykorzystujących najnowsze technologie klimatyzacyjne. Urządzenia klimatyzacyjne do nabycia bezpośrednio w naszej firmie. Zapewniamy usługi w zakresie montażu oraz późniejszego serwisu klimatyzacji gwarancyjnego oraz pogwarancyjnego klimatyzatorów.

Nasza firma oferuje szeroką gamę urządzeń klimatyzacyjnych, kurtyn powietrznych, osuszaczy i nagrzewnic powietrza. Dokładnych informacji w zakresie parametrów technicznych klimatyzacji lub przeznaczenia poszczególnych urządzeń klimatyzacyjnych udzieli Państwu pracownik naszej firmy . Zapraszamy do kontaktu z nami. W trosce o zagwarantowanie prawidłowego klimatyzacja Warszawa funkcjonowania urządzeń klimatyzacyjnych, pragniemy zaproponować Państwu usługi w zakresie konserwacji klimatyzacji, oraz stałego serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.
Sprężarki chłodnicze i klimatyzacyjne służą do sprężania czynnika chłodniczego w urządzeniach chłodniczych i klimatyzacji, służących do chłodzenia powietrza, wody lub odprowadzanie ciepła z otaczającego klimatyzacji powietrza czy wody chłodzącej. W tego typu instalacjach najczęściej stosowane czynniki chłodnicze to amoniak lub HCFC. Agregat skraplający TM to zbudowane z podzespołów Danfoss urządzenie chłodnicze, które zapewnia szybką, łatwą instalację oraz wysoką efektywność energetyczną urządzeń klimatyzacji . Zwartą nowoczesna konstrukcja, solidna, stalowa, estetyczna obudowa – zapewniają cichą pracę, bezpieczeństwo użytkowania oraz odporność na czynniki atmosferyczne.
Podczas cyklu chłodniczego czynnik roboczy jest zasysany przez sprężarkę, a następnie w procesie politropowym sprężany – jego ciśnienie oraz temperatura rosną, a objętość właściwa się zmniejsza. Sprężarki tego typu zwiększają ciśnienie czynnika roboczego od 2-5 bar do ponad 25 bar.
Wszystkie agregaty klimatyzacji mają kompletną instalację elektryczną i przechodzą testy fabryczne. Urządzenia te cechuje wyjątkowa łatwość instalacji: wystarczy zamontować agregat, podłączyć sterownik, połączyć z obiegiem parownika klimatyzacji dwoma przyłączami lutowanymi, napełnić układ czynnikiem chłodniczym, włączyć zasilanie i skontrolować poprawność rozruchu oraz wydajność chłodzenia.
Stosunek ciśnienia czynnika opuszczającego sprężarkę do ciśnienia parowania powinien wynosić około 10, ponieważ w innym przypadku wzrost temperatury czynnika roboczego podczas sprężania mógłby być zbyt duży. Gorący gaz po opuszczeniu sprężarki trafia na skraplacz gdzie oddaje ciepło.
Proponujemy, aby przeglądy urządzeń klimatyzacyjnych wykonywać dwa razy w roku, a w przypadku niekorzystnego środowiska dla pracy klimatyzatora co trzy miesiące, co pozwoli utrzymać urządzenia klimatyzacyjne w dobrym stanie technicznym. Regularne przeglądy klimatyzatorów zapewnią maksymalną wydajność chłodniczą i zminimalizują ryzyko wystąpienia awarii klimatyzacji.

Zajmujemy się również serwisowaniem urządzeń grzewczych, wentylacyjnych, oraz chłodniczych. Usługi świadczone przez naszą firmę obejmują również obszary z zakresu elektryki, energetyki i automatyki klimatyzacji. Wykonujemy także pomiary instalacji elektrycznych.

Zgłoszenia serwisowe
Zgłoszeń serwisowych klimatyzacji można dokonywać drogą telefoniczną pod numery podane w zakładce kontakt lub poprzez wysłanie na nasz adres e-mail wypełniony druk zgłoszenia klimatyzacji udostępniony poniżej. Specjalnie dla Państwa udostępniliśmy również formularz klimatyzacji gotowy do wypełnienia na naszej stronie, który udostępniamy poniżej. Wysłane w ten sposób zgłoszenie trafi bezpośrednio na naszą skrzynkę poczty elektronicznej.


Wentylacja naturalna - najpopularniejsza i najtańsza. Zubożałe powietrze wywiewane jest za pomocą kanałów wywiewnych klimatyzacji wykorzystując zjawisko podciśnienia. Świeże powietrze klimatyzacji dostaje się do pomieszczeń za pomocą nieszczelności w oknach, drzwiach i przegrodach budowlanych. Niestety nowoczesne technologie klimatyzacji zapewniają niezwykle szczelne budynki, przez co naturalna możliwość nawiewu świeżego powietrza jest niezwykle ograniczona, prawie niemożliwa. Wręcz przeciwnie, następuje odwrócenie ciągu w przewodach wentylacyjnych i powietrze zamiast wywiewać jest zasysane do pomieszczeń. Wtedy też dodatkowo stosuje się nawiewniki powietrza lub nasady kominowe. Na sprawność wentylacji naturalnej wpływają też warunki pogodowe, różnica temperatur, kształt dachu, wysokość komina itp.
Potrzebujesz klimatyzatora kasetonowego, ale masz mało miejsca na jego instalację klimatyzacje? Rozwiązaniem jest nowy klimatyzator kasetonowy 1-kierunkowy typu Slim firmy Samsung. Wyjątkowo smukły design ułatwia instalację, zapewniając jednocześnie doskonałą dystrybucję powietrza i cichą pracę.
Wentylacja mechaniczna - (w tym mechaniczna nawiewiewno-wywiewna i mechaniczna wywiewna). Obieg i wymiana powierza wymuszony jest przez układ wentylatorów lub centrale wentylacyjne. W pełnej wentylacji mechanicznej mozna precyzyjnie określić ilość wymian powietrza na godzinę w danym pomieszczeniu. Wentylacja mechaniczna wywiewna ma wywiew wymuszony dzięki układowi wentylatorów. Nawiew jest naturalny.
Cztery kierunki nawiewu powietrza w połączeniu z kompaktowymi rozmiarami stanowią idealne rozwiązanie dla lokalizacji z małą przestrzenią nad sufitem. Możliwość montażu klimatyzacji w modułach 600x600 pozwala na wykorzystanie tego typu klimatyzatorów w większości systemów sufitów podwieszanych.


Przepompownie Ścieków
Oferowane przez Nas separatory SEKOW stosowane są opcjonalnie przy budowie oczyszczalni M-BOŚ, jako przepompownie ścieków lub wody oczyszczonej.
Mogą być również stosowane i montowane bez oczyszczalni, jako zbiorniki pozwalające zgromadzić zapas oczyszczonej wody, którą można wykorzystać do podlewania, mycia samochodów itp.
Przepompownie i separatory FETT-P można również montować do innego typu oczyszczalni, które Państwo posiadacie. Mogę służyć one do przepompowywania ścieków do istniejących szamb. Przepompownie i separator STH-P mają wiele zastosowań.
Nasza Firma poza w/w przepompowniami wykonuje również przepompownie na zamówienie pod konkretną specyfikację.
to oczyszczalnia przeznaczona separator REKO-P dla maksymalnie pięciu użytkowników. Jej działanie oparte jest na zasadzie osadu czynnego, dzięki któremu zanieczyszczenia organiczne zostają przetworzone na wodę, dwutlenek węgla, związki mineralne oraz biomasę osadu czynnego.

Zaletą oczyszczalni jest łatwy i szybki montaż, brak potrzeby dodawania do ścieków biopreparatów oraz bardzo niskie koszty eksploatacji.

Ze względu na niewielką powierzchnię potrzebną do instalacji, oczyszczalnie regulator przepływu HYDROSTOP bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku dysponowania małą powierzchnią terenu.
Dzięki stosowaniu metody produkcyjnej ROTOMOULDING, oczyszczalnie są szczelne, trwałe oraz odporne na korozję i substancje agresywne, zawarte w ściekach!
Zalety przydomowej oczyszczalni ścieków
JAKOŚĆ
Wysoka skuteczność oczyszczania ścieków osadniki zawiesin TRAP
Materiał konstrukcyjny (polietylen) odporny na zniszczenia oraz korozję
Filtr doczyszczający zainstalowany na wylocie osadnika
WYGODA
Łatwy i szybki montaż
Możliwość ciągłej kontroli pracy oczyszczalni czyszczenie separatora
Brak potrzeby dodawania do ścieków biopreparatów, dzięki podziałowi osadnika zapewniającego lepszą jakość oczyszczania
Proste i małe wymiary urządzeń
Możliwość stosowania separator KESSEL na niewielkich terenach
Możliwość stosowania przy wysokim poziomie wód gruntowych, a także przy występowaniu gruntu trudno przepuszczalnego
Zachęcamy do kontaktu separator SELKO-T i wysyłania zapytań ofertowych.
Po uzyskaniu od Państwa informacji o danym urządzeniu, przygotujemy indywidualną ofertę.


Klimatyzacja umożliwiają pełną kontrolę temperatury. Stworzenie klimatyzacją komfortowych warunków dostosowanych do indywidualnych potrzeb, dla jak najlepszego samopoczucia. Klimatyzacja daje nie tylko poczucie komfortu, ale również zwiększenie wydajności, uczucie świeżości i aktywności nawet przy najbardziej niesprzyjających warunkach panujących na zewnątrz.
Odłamek w głowie Szostakowicza. A Haydn u Esterhazych (nie bardzo wiem czy napisać z apostrofem czy bez) eksperymentował z konieczności, raz miał trzy rogi do dyspozycji, raz klawesyn i dwa oboje, a raz podobno tak było że skrzypiec nie było. Jak się msze śledzi to widać dobrze – albo inaczej: jak się nie ma wyboru to trzeba być genialnym. Agnus Dei z Paukenmesse. A Kot wówczas robi na oparciu fotela zwis głową ku dołowi. I dlaczego?
GRZANIE
Klimatyzatory to nie tylko możliwość chłodzenia latem. Mogą być one wyposażone w pompę ciepła , rozwiązanie to umożliwia grzanie w okresach przejściowych, czy też użycie klimatyzatora jako jedyne źródło ciepła zimą. Jest to przyjazna alternatywa dla środowiska w przeciwieństwie do tradycyjnych systemów grzewczych, ponieważ pobiera ona energię z zewnątrz i przekazuje ją do pomieszczenia. Pompy ciepła są do pięciu razy bardziej energooszczędne niż tradycyjne systemy grzewcze.

WENTYLACJA
Z klimatyzacją może być zintegrowana wentylacja która wyrzuca zużyte powietrze a wprowadza czyste powietrze z zewnątrz.

OCZYSZCZANIE
Klimatyzatory wyposażone są w różnego rodzaju filtry (standardowe siatkowe, węglowe, plazmatyczne), które w zależności o rodzaju klimatyzatora mogą oczyszczać powietrze z kurzu, pyłków, dymu, a nawet zabijać wirusy i grzyby.
Przede wszystkim należy pamiętać o unikaniu szoku termicznego. Kiedy w upalne dni temperatura na zewnątrz pomieszczenia sięga 30 stopni Celsjusza temperaturę wewnątrz pomieszczenia należy ustawić o 5 do 7 stopni niższą (nie więcej). Jeśli ustawiona temperatura wewnątrz będzie niższa np. 20 stopni Celsjusza po montaż klimatyzacji opuszczeniu pokoju i wyjściu na zewnątrz nasz organizm będzie nagle narażony na temperaturę aż o 10 stopni C wyższą. Przeżyjemy mały szok termiczny, który może być przyczyną kataru, czy zapalenia gardła. Oczywiście, nasza wrażliwość na różnice temperatur jest cechą bardzo indywidualną.

Nie ustawiać nawiewu z jednostki wewnętrznej klimatyzatora bezpośrednio na siebie i nie tworzyć sytuacji przebywania w „zimnym przeciągu”.
nie zawsze mam czas na staranny dobor slow, a wiec czesto wkradaja sie terminy, ktore w jezyku mojej codziennosci maja jedno znaczenie – znaczenie akurat pasujace do tego, co chce powiedziec, ale po polsku te terminy maga znaczyc cos innego, o czym przekonalem sie, ale czego nawet nie bylem swiadom. Zareczam ci, ze moze byc gorzej jesli chodzi o Twoje zeby, zwlaszcza ze od tygodnia bede mial wiecej czasu, bo bede siedzial na sofie w susolu na szomarzu, stukal na ordynatorze, ladowal empegi i nawijal z celulera.
I ostatnia prosta zasada zdrowego korzystania z klimatyzacji. Pamiętajmy, aby odpowiednio wcześnie przed opuszczeniem klimatyzowanego pomieszczenia, w którym przebywamy dłuższy czas, zwiększyć temperaturę w pokoju, bądź też wyłączyć klimatyzator . Powolny wzrost temperatury w pomieszczeniu zmniejszy różnicę temperatur i pozwoli uniknąć szoku termicznego.
wczesniejszym, dobrze platnym, zamowieniom
Bach, duzo zamowien, pelny etat, ale jak bylo n.p. z 3 (4) koncertami skrzypcowymi ?. nie wiem, tylko wiem, ze arcydziela…
Händel, Messiah napisany „za darmo”
Vivaldi, ? malo wiadomo
Mozart , dobrze zarabial, mam nadzieje, ze dobrze zarobil na swych genialnych operach
„Wesele Figara”, „Cosi fan tutte”, „Don Giovanni”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jacko
Cliath


Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 50

PostWysłany: Sro Lut 22, 2012 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

susol (fr: sous-sol), czyli najprosciej piwnica, ale taka wykonczona na pomieszczenie mieszkalne, najczesciej pomieszczenie rozrywkowo-biurowe, ewentualnie sypialnia dla nastolatkow (moha sie czuc quasi „u siebie”)
szomarz (fr: chômage), czyli zasilek dla bezrobotnych (tu:siedziec na szomarzu = pobierac zasilek)
ordynator (fr: ordinateur), czyli komputer
celuler (fr: cellulaire), czyli telefon komorkowy.
„empeg” pomijam
Wersja angielska tez istnieje.od łacińskiego resolvo, resolvere – tak sądzę przynajmniej. Jakem zobaczył te mądrości tom zapragnął podwiesić się pod zabawę. R lambda równa się całka (+- oo) mn jeden przez mi minus lambda mn wspolcz. i tak liczyć. Co prowadzi do rezolwenty. Czasem sobie myślę że niewiele wiemy o dokonaniach stąd wychodzących. To jest rachunek na przestrzeni Banacha. Bardzo istotna matematyka – ta, która stanowi fundament narzędziowy do poszukiwania zrozumienia świata. Skądinąd, takie sobie pojęcie określające operację matematyczną. Wyjrzyj przez okno i popatrz w niebo – matematyka do tego co widzisz jest tworzona nieustannie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jacko
Cliath


Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 50

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2012 09:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta „pani” tego nie zrozumie. Jest zapewne elementem tego biurokratolandu. Dla niej ludzie wracajacy z emigracji to kolejna dostawa mięsa do nakarmienia chorego systemu. Chociaż… nie! To nastolatka siląca się na komentowanie rzeczy o których nie ma pojęcia.
Oferując systemy klimatyzacyjne czołowych światowych producentów zapewniamy najwyższy komfort i najwyższy standard samopoczucia dla Państwa i wiemy, iż dzięki temu wszyscy nasi klienci są w pełni usatysfakcjonowani z wyboru firmy klimatyzacyjnej. W dzisiejszych czasach klimatyzacja jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania zarówno w miejscu pracy jak i mieszkaniu czy środkach transportu. Korzystanie z klimatyzacji w biurze powoduje optymalną sprawność pracownika natomiast klimatyzacja Warszawa w mieszkaniu czy domu zapewnia prawidłowe funkcjonowanie oraz wypoczynek. W dużych miastach takich jak Warszawa klimatyzacja zapewnia również czyste powietrze higienicznie niezbędne dla każdego człowieka. Nasza firma jest w stanie wyselekcjonować dla Państwa najlepsze i najbardziej sprawdzone systemy klimatyzacyjne na rynku. Firma zaproponuje Państwu sprzedaż oraz profesjonalny montaż markowych produktów takich producentów klimatyzacji jak SAMSUNG, DAIKIN. Większość klientów poleca naszą firmę swoim odbiorcom, zaprzyjaźnionym firmom oraz znajomym. Dzieję się tak ponieważ stawiamy na najwyższa jakość nie tylko klimatyzatorów ale przede wszystkim montażu. Klimatyzacja u nas to kompleksowa usługa - doradztwo, projekt, dostawa, montaż, gwarancja, serwis. Zapraszamy do współpracy! Jednostki wewnętrzne typu ściennego firmy Samsung wyróżniają się stylowym i nowoczesnym wzornictwem, cenione są za wysoką jakość pracy i działanie prozdrowotne. Jednostki typu ściennego gwarantują czyste powietrze i komfortowe warunki wewnątrz pomieszczeń.
Wyjątkowe wzornictwo czarnej perłowej obudowy oraz dyskretna fioletowa poświata wprowadza niepowtarzalny styl w Twoim domu. Dzięki użyciu zaawansowanej technologii Inverter i rewolucyjnego systemu oczyszczania powietrza najnowsza seria klimatyzatorów zapewni Ci nowoczesny komfort i zdrowie. Unikatowy filtr Full HD o wysokiej klasie filtracji w połączeniu z jonizatorem S-Plasma ion eliminują nawet najmniejsze cząsteczki kurzu oraz alergeny.
Design klimatyzatora, który będzie pasował do każdego wnętrza. Klasyczny i elegancki. Klimatyzator serii E, o lśniącej powierzchni i tajemniczym niebieskim świetle wnosi wyrafinowany smak do Twoich przestrzeni. Kryształowy biały panel przedni nawiązuje do poczucia, że oddychasz kryształowo czystym powietrzem. Dodatkowy filtr katechinowy oraz filtr dezodoryzujący neutralizują kurz, bakterie i dym papierosowy oraz nieprzyjemne zapachy.
Zaprojektowany w trosce o funkcjonalność z wykorzystaniem prostych linii gwarantujących wyważony styl. Delikatna szara linia delikatnie kontrastuje z białą obudową urządzenia, nadając mu stylowy wygląd. Seria P + jest idealną propozycją dla osób, które szukają cichego, energooszczędnego i [url= http://klimatyzator.7host.biz]ekologicznego klimatyzatora[/url].
Doskonały wybór dla minimalistów. Prosty design klimatyzatora pasuje do każdego wnętrza zarówno klasycznego jak i eleganckiego. Wyjątkowy zestaw funkcji znajdujący się we wnętrzu klimatyzatora pozwoli cieszyć się kojącym komfortowym powietrzem stwarzającym najlepsze warunki do pracy i odpoczynku.Mam wrażenie, nie zupełnie nie zna Pan realiów w UK. Tam naprawdę mało kto oszukuje fiskusa. Podatki są tam małe – ostatnio wprowadzono kwotę wolną w wysokości 10 000 funtów, czyli dochody do kwoty około 50 tysięcy złotych polskich są WOLNE OD OPODATKOWANIA!
Składki emerytalne i inne też są symboliczne. Chyba, że ktoś chce płacić więcej.
A jak ktoś wpadnie na pomysł własnej działalności to musi ją zarejestrować, ale PO ZAROBIENIU PIERWSZYCH PIENIĘDZY! Podatki tak naprawdę może zacząć płacić PO ROKU DOCHODOWEJ DZIAŁALNOŚCI.
To po prostu inny świat. Świat dla ludzi, a nie dla urzędników. Jest tam też wiele nieprawidłowości, wielu ludzi pasożytujących na garnuszku państwa, ale jak ktoś chce sam sobie pomóc, to i Państwo mu pomaga, a nie przeszkadza.
Klimatyzator serii T to estetyka, doskonałe parametry i wygoda użytkowania. Innowacyjna technologia Good’sleep wynaleziona do kontroli temperatury powietrza podczas snu pozwala cieszyć się komfortowym snem i świeżym porankiem. Klimatyzator marki Samsung daje Ci poczucie odświeżenia, którego szukasz. Model funkcjonalny i przystępny cenowo.Ja się wcale nie dziwię, że pod nogi powracajacych z emigracji, rzuca się kłody, próbując przy okazji zedrzeć co się da. To są ludzie, którzy zobaczyli jak wyglada życie w normalnym świecie. Zobaczyli jak państwo dba o tych, którzy pracują na jego wielkość, jak ich chroni, wspomaga w budowaniu rodziny, utrzymaniu jej i zapewnieniu przyszłości. To ludzie którym nie można już wmówić, że „odkąd padła komuna jest super”, a wszędzie jest tak samo, albo i gorzej. To ludzie, którzy widzieli na własne oczy, że „przepisy europejskie” które stanowią wytłumaczenie każdego sku…syństwa władz w Polsce wobec obywateli to zasłona dymna tych działań. I są to ludzie, których stać na walkę z urzędasami, urzędami i innymi „przedstawicielami państwa”.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jacko
Cliath


Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 50

PostWysłany: Czw Cze 14, 2012 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie nie, chodziło mi o to że zarówno liberalizm jak i interwencjonizm są trudne w obronie; trudne w obronie są wszelkie zbiory poglądów, którym staramy się nadać wewnętrzną spójność. Mój błąd językowy.

Właśnie zgadzamy się co do tego, że systemy mieszane mogą funkcjonować najlepiej – tym lepiej, im bardziej ich twórcy nie zważają na dogmatyczny podział na liberalizm i interwencjonizm, a kierują się pragmatyzmem.Nie jestem fachowcem od klimy, chociaż technologiem żywności z wykształcenia (dobre studia jeszcze za komuny, nie to co te dzisiejsze plastiki)
Chcę zakładać latem klimę (mowa o inverterowej technologii) na 2 pokoje, bo będę izolować tę część domu.
I teraz (pokój I ok 30 m kw, pokój II ok 12 m kw):
Multisplit horrendalnie drogi (w porównaniu z tym o czym niżej), gdyż:
Najtańszy multisplit to (2 jedn wewn + 1 zewn) to najmarniej 7-8 tys zł + najmarniej 1 tys zł za asystę = 8-9 tys zł za wszystko
A przecież o ile taniej 2 kpl ZIBRO inverter szybkozłączka SC 3025 + SC3032 czyli 2 x ok 2,6 tys zł = ok 5 tys zł za wszystko.
I mam ten komfort ze dwie jednostki zewnętrzne klimatyzacji, dwa niezależne układy (jednostek zewnętrznych mogę nastawiać ile chcę, jak chcę i kiedy chcę bo to moja nieruchomość)
Teraz usłyszę od asystentów klimatyzacji, że:
1. Stracę gwarancję na urządzenia (a to nieprawda)
2. Zanieczyszczę przyrodę (efekt CO2 i takie inne ściemy ha, ha dla naiwnego, ciemnego luda tępo wpatrzonego w obrazki na TVNie)
3. Urządzonka założone przeze mnie za nieco więcej jak pół ceny multisplita nie pochodzą długo (tak samo wiarygodne jak kłamliwe zapewnienia zgrai eurolewackiej pod dyrygenturą Gazpromu ze gaz łupkowy w Polsce zanieczyszcza i zresztą jego jest bardzo mało). Nie jestem wierzący we wszystko (np nie wierzę w czwarty wymiar, tj w wymiar sprawiedliwości) i muszę wszystko sprawdzić.
Pozdrawiam majsterklepków klimatyzacyjnych którzy umieją liczyć do dziesięciu.Czego konkretnie oczekujesz od nas."
Mam nadzieję ze to forum istnieje jako miejsce do podzielenia się swoimi pożytecznymi uwagami i radami (wiele tego tutaj) przy instalowaniu m. in. klimy, aby pomóc innym znaleźć tańsze i lepsze rozwiązania, czyż tak?
Jest to miejsce wymiany pożytecznych uwag i pomysłów, czyż tak?
Tak więc "adamdud" nie wiem z jakiego powodu tak się zdenerwowałeś?
Popierając pomysł istnienia tego forum, jako jego użytkownik jestem zobowiązany (nie tylko korzystać bezpłatnie z cudzej wiedzy), ale także i ze swojej strony wnieść swój udział do tej, jakże cennej "skarbnicy wiedzy o klimatyzacji", czyż nie tak?
Proponuję swój cenny udział w poradach w wąskim ale jakże istotnym temacie:
co wybrać - jeden multisplit czy dwa pojedyńcze klimatyzatory i dlaczego.
Dobre zagadnienie. Żadnych herezji, oczywiście jeśli to tylko możliwe omijamy multisplity:
- nie można grzać i chłodzić jednocześnie,
- gorzej się skraplacz czyści,
- więcej problemów z automatyką klimatyzacji, gdyż jednostki w większości przypadków współpracują ze sobą,
- żadna oszczędność,
- nie ma możliwości utworzenia możliwie najkrótszej instalacji,
- nie wiem czemu, ale jakieś są dupiate tak mi się wydaje:D
Mowa tu o najprostrzym klimatyzatorze multisplicie. O innych można już coś więcej poopowiadać, w szczególności o tych do których można podłączyć więcej niż 2 jednostki bądź rancja broni swojego przemysłu dlatego to w Polsce zamknięto stocznie a nie we Francji a nasi stoczniowcy, wysokiej klasy spawacze i konstruktorzy statków pracują we Francji… (w Norwegii i Niemczech).klimatyzacja Warszawa omijać docelowy skraplacz klimatyzacjiwykorzystując na 100% wszystkie temperatury klimatyzatora.
Wykształcenie wg mnie nie ma w żadnej dziedzinie większego znaczenia, liczą się lata i jakość doświadczenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jacko
Cliath


Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 50

PostWysłany: Pią Paź 12, 2012 18:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisałeś, że ma niższą kaloryczność od gazu wodnego, co argumentem żadnym nie jest, bo nie napisałeś, jakie straty z tego wynikają.
Napisałeś, że samochody na nim nie będą jeździć tak, jak nie jeździły na benzynie zielonej, co jest kompletnie bez sensu, bo benzyna niebieska czy zielona miały gorszą LO od benzyny a gaz ziemny ma LO wyższą.
Napisałeś coś o zajechaniu silnika, ale już bez żadnych szczegółów czy dowodów.Muszę przyznać Ci całkowitą rację. Podanie pary wodnej do komory silnika spalinowego NIE SPOWODUJE JEJ ROZłOŻENIA NA TLEN I WODÓR. Gdyby tak się stało, to w komorze silnika powstałaby mieszanina piorunująca. Gdyby nastąpił jej wybuch, to samochodu szukaliby okoliczni złomiarze przez kilka miesięcy a głowica miałaby szansę trafić jakiegoś snowbordzistę na Goryczkowej. Szkoda, że podobnie jak autor artykułu, nie uważałeś na lekcjach chemii. Nic jednak straconego, zapytaj swojego nauczyciela - wytłumaczy Ci. Gdybyś potrafił czytać z sensem i jednocześnie rozumiał to co czytasz, to wiedziałbyś jaka następuje reakcja w komorze spalania, po podaniu pary wodnej. Co do jazdy i zajechania silnika na gazie drzewnym, powtórze jeszcze raz. JEŻELI KTOKOLWIEK ZBUDUJE AUTO ZASILANE GAZEM DRZEWNYM, WTEDY MOŻEMY PODYSKUTOWAĆ. Na razie są to wszysko rozważania teoretyczne. Kto ma rację proponuje rozstrzygnąć po pierwszych jazdach. Co do marnowania czasu na budowę instalacji, do produkcji pary przegrzanej. Podaje najprostszy przepis.
Na czajnik w miejsce gwizdka nałożyc rurkę ze zwężką. Na zwężkę nałożyć waż odpowiedniej długości. Kawałek węża, około 20 cm zastapić rurka miedzianą. Po doprowadzeniu wody w czajniku do wrzenia, na rurkę miedzianą skierować płomień palnika lampy lutowniczej. Wytworzoną parę przegrzaną, skierować do wlotu powietrza, samochodu pracujacego na biegu jałowym. Wszystko. Mnie zajęło to około 20 minut. Biorąc pod uwagę długość istnienia tego forum i fakt, że jak do tej pory, nikt nie zbudował gazogeneratora, nazywanie 20 minut stratą czasu jest niezłym żartem. Jeżeli uważasz, że się mylę to zbuduj układ, który opisałem i podaj rezultaty na forum. Jeżeli dalej będziesz twierdził, że nie mam racji, to nie przeproszę Cię,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jacko
Cliath


Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 50

PostWysłany: Pią Paź 12, 2012 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ładne porównanie...podoba mi się... ale populizm totalny. Co to jest wybuch ? ano - bardzo szybkie spalanie. Na wybuchach w zamkniętej przestrzeni opiera się właśnie praca silnika spalinowego. A dlaczego silnik waży tyle ile waży ? Żeby go nie rozerwało. Prędzej zabije cię tryb ze skrzyni biegów kiedy jadąc 60kmh wrzucisz wsteczny - aniżeli wybuchnie ci silnik na mieszance piorunującej.
Ludzie pchają do silników wszystko co się pali lub nie pali - olej roślinny, benzynę, naftę lotniczą, nitro, gaz ziemny, LPG, WODÓR, metan - jeśli oglądasz Wiadomości to wiesz że ten ostatni jest bardzo wybuchowy i zabił więcej osób - tyle że żadna nie zginęła w samochodzie tak zasilanym.1) po 2 postach powinien cię kolega Lis wyciszyć bo Twoje wejście w stylu "JEZDEŹ GUPI A JA MONDRY" i konsekwentnie trzymana linia "Ja mam rację a cała reszta jest do D... - Zróbcie co mówię" nie pasuje do tego jest do wymiany poglądów - tu dzielimy się informacjami doświadczeniami, a nie nawracamy pogan (i to jeszcze mieczem).
2. Większość z nas pracuje by przeżyć w tej rzeczywistości i nie zawsze ma czas na eksperymenty, nie mówiąc o narzędziach lub materiałach. Ja głupiej blachy nie mam czasu wyciąć by sprawdzić czy amerykański patent za 70 USD faktycznie ograniczy mi spalanie.
Zrobiłeś eksperyment ? więc zamiast traktować nas od leni i cieciów podziel się informacją co z niego wynikło. Pali ci się para przegrzana nad palnikiem ? masz może jakieś zdjęcia ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jacko
Cliath


Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 50

PostWysłany: Pią Paź 12, 2012 18:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skończ więc Waść błazenadę i czekamy na rzeczowe odpowiedzi bo inaczej zostaniesz sam w wątku.
a. Gułak podaje parę na kolektor ssący - Pytanie czy faktycznie jest przegrzana ? moim zdaniem nie - utrzymanie pary przegrzanej wymaga ciśnienia
b. Znam inny patent przerabiający parę wodną (lub opary wody) na gaz palny. potwierdzonych kilkaset przykładów redukcji zużycia paliwa i diametralnej poprawy jakości spalin. Był wspominany na forum - "generator Pantone". Czekam na naśladowców Gułaka lub ślady innych rozwiązań tego typu.
_________________
wentylacja , usuwanie zatorów kanalizacji,
klimatyzacja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jacko
Cliath


Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 50

PostWysłany: Pią Paź 12, 2012 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim gaz wodny różni się od gazu drzewnego GŁOWNIE ZAWARTOŚCIĄ WODORU. Z drewna mozna uzyskać gaz zbliżony składem do gazu wodnego. Na tym forum było przedstawionych kilka zgazowarek stacjonarnych działających na nadmiarze pary wodnej = uzyskującej (prawie) gaz wodny.
Drugie - ciepło uzyskane ze spalenia wodoru zależy od tego, czy w efekcie otrzymamy parę wodną, czy ciekłą wodę. Jeżeli ciekłą wodę, to spalenie 1 m3 czadu i wodoru da prawie identyczną ilość energii. Jeżeli wodór spalimy do wody gazowej czad da więcej energii. Zatem podwyższanie zawartości wodoru w gazie przeznaczonym do silnika spalinowego nie ma najmniejszego sensu
Podana kalorycznośc gazu drzewnego z całą pewnością jest zaniżona z powodu użycia powietrza do zgazowania Po poszperaniu na tym forum mozna znaleźć "patenty" na znaczne podwyższenie tej kaloryczności.
Eksperyment który proponujesz to nie tyle sposób na uzyskanie gazu wodnego, co reforming paliwa parą wodną. Niestety, energetyczne całkiem bezsensowny. Do jego przeprowadzenia należy dostarczyć tyle energii, o ile wyższa jest kaloryczność uzyskanego wodoru. Bilans wychodzi na zero.
Administrator tego forum z całą pewnością robi wszystko, aby osoba kupująca jego książkę uzyskała maximum informacji.
_________________
wentylacja , usuwanie zatorów kanalizacji,
klimatyzacja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jacko
Cliath


Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 50

PostWysłany: Pią Sty 05, 2018 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda, jak mówią badania, najwięcej pedofilów jest wśród najbliższych dziecka. To jest akcja Żiobry, skierowana na szybkie polityczne efekty - niestety innych wymiernych efektów nie będzie !!!
jarek
5h temu

wysyłajcie dzieci na religie z ochrona radzę
skutek
5h temu

Teraz bojówki narodowe namierzają tych ludzi w celu niezwłocznej eliminacji. Rząd tego nie popiera, ale to zrozumie.
as
5h temu

Po co przestepcy maja sie resocjalizowac jezeli przez cale zycie i tak beda przesladowani? Ladwiej jest pojsc na latwizne i ponownie zaspokoic swoj poped seksualny nie patrzac na konsekwencje.
Paweł5h temu

O i jednego już mamy.
Hhj
5h temu

A ja mam to gdzieś, co po głowie ich mamy głaskać?
kaszka
5h temu

Taki rejestr byłby bardzo dobrym pomysłem, niestety jest niekompletny bo brakuje w nim księży-pedofilów.
Ania5h temu

Są, są, tylko w tym rejestrze ogólnym, nie dostępnym publicznie. W jawnym są tylko osoby które stosowały wg prawa tzw "szczególne okrucieństwo", a akurat księży w tym nie było, jak i większości przestępców.
Karol
5h temu

A kogo obchodzi co myślą o tym Niemcy? Nie jesteśmy już kolonią niemiecką.
FRAU
5h temu

POPRAWNOSC POLITYCZNA SIE ODEZWALA ???NIECH SOBIE ROBIA PORZADEK U SIEBIE .CHYBA ,ZE PRZYJELI TO ZA NORMY CO SIE DZIEJE OSTATNIO.
gosc
5h temu

Jakos księdza nie ma ani jednego w tym rejestrze. Wiadomo, sa równi i równiejsi.
_________________
wentylacja , usuwanie zatorów kanalizacji,
klimatyzacja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jacko
Cliath


Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 50

PostWysłany: Pią Sty 05, 2018 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No jakby Niemiec się nie wmieszał w polskie sprawy to by było dziwne! Mamy dodatkowo chronić przestępców, zeby im smutno nie było? Mogli nie gwałcić!!!
ona
6h temu

i bardzo dobrze i Chwała za to rządowi polskiemu!!!!
Ja
6h temu

Resocjalizacja to fikcja.
Teresa
6h temu

Jakim prawem Niemcy komentują naszą wewnętrzną politykę . Niech zajmą się swoim ogródkiem , który wymaga generalnego porządku a nie patrzą co dzieje się u sąsiada. Niech najpierw oddadzą nam odszkodowania ... Czytaj całość
qlega1h temu

Takim samym, jakim my komentujemy ich politykę wewnętrzną. Czego tutaj nie kumasz? Jeżeli chodzi o reparacje wojenne, to Niemcy je oddali, a przejął je w imieniu Polski Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich, który w ramach rozliczenia dał nam np. trochę domków fińskich, z których część jeszcze stoi na Jazdowie w Warszawie. To nie do Niemców powinniśmy się zgłaszać, tylko do kraju, który jest kontynuacją ZSRR, czyli do Rosji. ZSRR nie rozliczył się również z wcześniejszych zobowiązań reparacyjnych - jeszcze z czasów pokoju Ryskiego. Dlaczego rząd nie zwraca się tam, gdzie należy i dlaczego odpuszcza niezapłacone przez ZSRR zobowiązania? Odpowiedź może być tylko jedna - nasz rząd jedzie na pasku Rosjan. Widać to po rozmontowywaniu armii, alienacji naszego kraju na arenie międzynarodowej, a także właśnie po kierowaniu pretensji w niewłaściwą stronę.
xxx5h temu

Ty tez możesz ich krytykować. Nazywa się to wolność słowa.Ale czasem nie warto, bo głupie poglądy upublicznisz.
sami5h temu

ale głupota az głowa boli czytac te brednie
kokos
6h temu

Ja powiem tak Mam corke i gdybym złapał pedofila jak sie do niej dostawia lub co gorsza gwalcil by ja to po nim. Wtedy moga mnie posadzic ale goscia bym wyleczyl na zawsze . dziekuje.
Normix
7h temu

W rejestrze nie ma ani jednego ! księdza skazanego prawomocnym wyrokiem. Panstwo i Kościół ich chroni
olo5h temu

dziwne że Romana Polańskiego też nie ma
/////////////////5h temu

teresa na kolana i czekaj
Teresa6h temu

Bo kościół to odrębne Państwo , które rządzi się swoimi prawami.
Hora madka
7h temu

Ten rejestr to bubel
wwww
9h temu

Dlaczego tylko pedofile. Upublicznieni powinni być wszyscy przestępcy.
ggg5h temu
udrażnianie rur piaseczno przyciągnąć widza jak tylko wuko konstancin potrafiły najlepiej, ale kto zrobił to najskuteczniej? Zacięcie skacząc z kanału na kanał, przygotowaliśmy udrażnianie kanalizacji konstancin jeziorna dla was skrót tego, co się działo.W Warszawie pojawiły się legendy polskiej muzyki takie jak http://piaseczno.lento.pl/udraznianie-rur-piaseczno,6338883.html cod wielu lat. Jasnym punktem było pojawienie się na konstancin-jeziorna.lento.pl/udraznianie-rur-konstancin-jeziorna,6343345 l scenie która zachwyciła publiczność swoim rockowym głosem udrażnianie kanalizacji piaseczno i bezpretensjonalnym zachowaniem. mógł też udrażnianie rur konstancin
wszyscy? to poseł Pięta z PIS
za dziesione w latach 80 tych, też tam będzie
Zyta
10h temu

Niech się zajmą swoimi pedofilami a nas przestaną pouczać. Ale tak to jest jak Donek i jego pupile donoszą na swoich. Wydaje im się że mają prawo wtrącać się w nasze sprawy.
_________________
wentylacja , usuwanie zatorów kanalizacji,
klimatyzacja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jacko
Cliath


Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 50

PostWysłany: Pią Sty 05, 2018 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z kwiatkiem
Sikor
11h temu

Pisanie przez opinie , że Niemcy maja u siebie problem , nie jest stosowne .dziennikarz , to nie Niemcy , a opinia jest słuszna , jeżeli odbył karę , to powtórne ukaranie , jest nie zasadne .Coś trzeba wybrać , inaczej stracimy poczucie rozsądku , jak to często w historii bywa , w innych kwestiach Proszę się w tej sytuacji zastanowić , że są wśród nich , skazani , bo tak było trzeba .Przeczy to zasadzie odbycia kary ,i możliwości powrotu do zmian ,
kwiatek
11h temu

I kto to mówi ? Przez wiele lat oddawali dzieci pod opiekę pedofili i kompletnie nikogo z nich nie weryfikowali. Nie pojęte! Lepiej niech patrzą na Polaków i uczą się od nich. Przykładem może być chociażby twarda polityka wobec uchodźców, jest spokój żadnych ataków ,gwałtów i sylwester bezpieczny był.
raff59 min. temu

do toli - jeden z najlepszych ocen sytuacji jaka w zyciu slyszalem. pozdrawiam
My1h temu

Chyba III sort.
Tola4h temu

do II sort - Niemcy są tacy mądrzy że dwukrotnie zafundowali światu największe wojny, zniszczenie i miliony pomordowanych, a teraz bez opamiętania ściągają do Europy tzw uchodźców wśród których część gotowa jest wysadzić się w powietrze dla religii. Przyznam, że dziwna ta mądrość...
grom5h temu

do II sort: Niemcy i mądry naród ha, ha ......chyba mnie skręci ze śmiechu ..........
xxx5h temu

Lesser oddawała? Cioś ci się pomieszało.
II sort6h temu

I właśnie dlatego choćby Niemcy mają doświadczenie i wiedzą jak postępować, a mądry człowiek uczy się na doświadczeniach innych. U nas przez lata wszystko było zamiatane pod dywan, zwłaszcza jeśli chodzi o pedofilów wśród polskiego kleru. Uczmy się od Niemców, bo to mądry naród.
TakToWidzę
11h temu

Zachodnia logika. Jeżeli ktoś popełnia przestępstwo to kara i resocjalizacja w godnych warunkach. Dojemy mu drugą szansę i w prezencie czystą kartę. Jak mu coś nie wyjdzie to kara i resocjalizacja i oczywiście czysta karta. I tak do skutku, czyli śmierci resocjalizowanego. Co dajemy kolejnym poszkodowanym ??? Współczucie i słowa otuchy że pomogli resocjalizować kiepską jednostkę.
Rotfl
12h temu

Ja się tylko dziwię dlaczego nie ma takiego rejestru dla zabójców, którzy wyszli na wolność. Według mnie śmierć jest gorsza niż gwałt. Zabójcy mają się przez to lepiej niż gwałciciele.
tak to widzę5h temu

Zabójca może swój czyn wyeliminować rozumowo, chyba, że jest chory psychicznie. Pedofil i resocjalizacja... Przecież u takiego popęd bierze górę nad rozumem. Tacy ludzie są niebezpieczni i zakamuflowani są tykającą bombą. Pedofil musi być znany w sieci zawsze - tak jak jest w USA.
Drjak7h temu

Morderca po wyjściu nie zawsze zabija po raz kolejny a pedifil atakuje po raz kolejny prawie zawsze
ddddd
12h temu

KOD PO i Nowoczesna huzia na Józia szybko donos
max2000
12h temu udrażnianie rur piaseczno przyciągnąć widza jak tylko wuko konstancin potrafiły najlepiej, ale kto zrobił to najskuteczniej? Zacięcie skacząc z kanału na kanał, przygotowaliśmy udrażnianie kanalizacji konstancin jeziorna dla was skrót tego, co się działo.W Warszawie pojawiły się legendy polskiej muzyki takie jak http://piaseczno.lento.pl/udraznianie-rur-piaseczno,6338883.html cod wielu lat. Jasnym punktem było pojawienie się na konstancin-jeziorna.lento.pl/udraznianie-rur-konstancin-jeziorna,6343345 l scenie która zachwyciła publiczność swoim rockowym głosem udrażnianie kanalizacji piaseczno i bezpretensjonalnym zachowaniem. mógł też udrażnianie rur konstancin

TAZ jak zwykle jako socjalistyczny brukowiec broni pedofili, bo w germanistanie to muzulmanskie przygotowanie
starawasn
12h temu

To co nasze komentarze juz niepoprawne politycznie ?
Aras
12h temu

Czy u nas jest nadal generalna gubernia ze krytykuja nasze zmiany? W anglii sa wszyscy w rejestrze z dokladnoscia do nr mieszkania.
_________________
wentylacja , usuwanie zatorów kanalizacji,
klimatyzacja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jacko
Cliath


Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 50

PostWysłany: Sob Paź 31, 2020 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wypowiadaj się za siebie twoim zdaniem to kolację wigilijną można zjeść 24 listopada co to za różnica .Mszana zamknąć cmentarza ale powiedzieć wcześniej nie każdy mieszka tam gdzie ma groby i trzeba mieć wolne aby dojechać poza tym ludzie kupili kwiaty zbędne .Ja kupiłam wczoraj miałam jechać dziś dopiero pojadę może za tydzień kwiaty wyrzuce wystarczyło poinformować wcześniejCiekawe czy jak by państwo tak we Francji mieszkali co jest całkowity lockdown co by państwo wtedy mówili że nie wolno wychodzić cały świat ma groby i zmarłych w nich . W Polsce dobrze opozycja nakręć ludzi a oni obłudnie wierzą we wszystkoA ludzie wiedząc o obostrzeniach planowali na spokojnie , rozkładając na 2-3 dni wpadać an groby zmarłych w różnych porach dnia, żeby faktycznie tych zgromadzeń nie było. \mieszkam koło cmentarza i widziałam, że tak było przez ostatni tydzień. O tym, że spotkanie o mistrzostwo Europy w piłce nożnej odbędzie się w stolicy Anglii dopiero za rok, wiadomo już od kilku miesięcy. Pandemia COVID-19 sparaliżowała cały międzynarodowy futbol i zmusiła UEFA do przełożenia turnieju, http://udraznianie.waw.pl/udraznianie-rur-raszyn który miał się odbyć aż w dwunastu krajach. Teraz na oficjalnej stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego http://udraznianie.waw.pl/przepychanie-rur-lomianki/ opublikowano dane, z których wynika, że na 160 respiratorów zajętych jest 158. Wynika z tego, że na http://udraznianie.waw.pl/udraznianie-rur-konstancin/ całe Mazowsze wolne są tylko dwa respiratory. Natomiast na 2445 łóżek zajętych jest 1845, Byłam dziś na cmentarzu po ogłoszeniu decyzji a tam ...tłumy. Rząd [url= https://pogotowie-kanalizacyjne.warszawa.pl/] https://pogotowie-kanalizacyjne.warszawa.pl/[/url] jak zwykle zrobił niedźwiedzią przysługę! Czy oni raz coś zrobią z sensem? Zapewniali że nie zamkną cmentarzy, przedsiębiorcy zainwestowali w kwiaty których już nikt nie kupi.... Rząd to https://pogotowie-kanalizacyjne.warszawa.pl/czyszczenie-kanalizacji/ banda nieudaczników! Do dymisji! Akurat nie dziwi mnie ich decyzja. Gdyby dali znać 3 dni wcześniej, zdecydowana większość poszłaby w piątek wieczorem xd. https://pogotowie-kanalizacyjne.warszawa.pl/udraznianie-kanalizacji/ Co totalnie mijałoby się z celem. Jak ich nie lubię za manipulację konstytucją, zwłaszcza w przypadku aborcji, tak trzeba przyznać że rządzą ludem, upartym jak osły xd. Stan wyjątkowy też walną z dnia na dzień, oni nie mają już chyba za wiele do stracenia i teraz będą robić, cokolwiek uznają za słuszne.
Jakiekolwiek mecze międzypaństwowe zapewne wrócą nie wcześniej niż jesienią. Na razie nadzieję na powrót normalności kibice czerpią ze http://udraznianie.waw.pl/udraznianie-rur-brwinow wznowienia krajowych rozgrywek. Najpopularniejsza liga piłkarska na świecie, Premier League, wróciła 17 czerwca. www Angielskie stadiony, które zwykle wypełniają się do ostatniego miejsca, http://udraznianie.waw.pl/udraznianie-rur-grodzisk-mazowiecki wciąż muszą być puste. Jednak od dwóch tygodni można chociaż obejrzeć mecz w pubie.lipca w Anglii pootwierały się salony fryzjerskie, http://udraznianie.waw.pl/udraznianie-rur-milanowek/ teatry, kina, restauracje i właśnie puby. - Dla Anglików te ostatnie są głównym powodem do szczęścia - mówi prezes klubu IBB Polonii Londyn, mistrza Anglii w siatkówce. - http://udraznianie.waw.pl/udraznianie-rur-nadarzynW różnych krajach powrót do normalności mierzy się różną miarą. U nas wielkie kroki w tym kierunku http://udraznianie.waw.pl/udraznianie-rur-zyrardow/ to powrót piłki nożnej i otwarcie pubów. Jak można obejrzeć Premier League ze znajomymi i napić się przy tym piwa, Anglicylipca w Anglii pootwierały się salony http://udraznianie.waw.pl/udraznianie-rur-piastow fryzjerskie, teatry, kina, restauracje i właśnie puby. - Dla Anglików te ostatnie są głównym powodem do szczęścia -IBB Polonii Londyn, mistrza Anglii w siatkówce. - W różnych http://udraznianie.waw.pl/udraznianie-rur-pruszkow/ krajach powrót do normalności mierzy się różną miarą. U nas wielkie kroki w tym kierunku to powrót piłki nożnej i otwarcie pubów. Jak można obejrzeć Premier League ze znajomymi i napić się przy tym piwa, Anglicy
O tym, że spotkanie o mistrzostwo Europy w piłce nożnej odbędzie się w stolicy Anglii dopiero za rok, wiadomo już od kilku miesięcy. Pandemia COVID-19 sparaliżowała cały międzynarodowy futbol i zmusiła UEFA do przełożenia turnieju, udraznianie.waw.pl/udraznianie-rur-stare-babice który miał się odbyć aż w dwunastu krajach.

No to geniusz tak ad hoc "przyspieszył" akcję ...i tradycji stało się zadość, Kto mógł siadł w samochód i pojechał...W piatek po południu była niedziel Wszystkich świętych...samochody nie mieściły sie na parkingach...
_________________
wentylacja , usuwanie zatorów kanalizacji,
klimatyzacja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama


Wysłany: Sob Paź 31, 2020 10:42    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum GLASSgnawer Strona Główna -> Starcraft Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

GLASSgnawer  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group